:: DOCFilm Editing :: Process …

 

DLA KOGO SĄ TE WARSZTATY

  • dla osób początkujących, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z montażem, jednak potrafią obsługiwać już dowolny jakikolwiek  do montażu.
  • dla osób, które montują już swoje rzeczy jednak chciałby by poznać i doświadczyć różnych aspektów budowania opowiadania filmowego

 

Z CZEGO SKŁADA SIĘ KURS

Kurs to zapis wszystkich etapów pracy nad filmem dokumentalnym opowiadającym historię Alicji, która staje przed ważnym dla niej wyzwaniem życiowym.
Marzy by uzyskać patent sternika jachtowego. Alicja jest osobą niepełnosprawną i pomimo tych trudności podejmuje to wyzwanie.
Jest to sytuacja trudna nie tylko dla niej ale także dla jej współtowarzyszy i instruktora.

Oglądanie procesu montażowego – to najważniejsze zdanie, które określa charakter tego kursu. Otrzymasz dostęp do specjalnego panelu na tym blogu, gdzie będę zamieszczał nagrania z kolejnych etapów prac nad tym filmem. Poznasz zatem od kuchni cały proces montażu filmu:
– poznanie koncepcji, która przyświecała reżyserowi filmu
– przegląd materiałów zrealizowanych do filmu a także sposoby ich oceny i porządkowania
– etapy budowania poszczególnych scen
– tworzenie całej konstrukcji opowiadania
– zmiany w kolejnych układkach
– reakcje i opinie testowej publiczności
– podstawy opracowania ścieżki dźwiękowej

W ramach każdego z tych punktów będą powstawały kolejne nagrania pokazujące poszczególne etapy prac. Na dzień 30 maj 2016 roku, nie jestem w stanie podać żadnych informacji na temat tego ile będzie nagrań i jak długo będzie trwał kurs 🙂 bo to proces, którego nie da się ocenić szczególnie w przypadku materiału dokumentalnego. Myślę, że dawka wiedzy będzie przeogromna.

Im wcześniej dołączysz do tego kursu, tym szybciej będziesz miał/a także możliwość oceny efektów prac nad filmem.

Moduł mentoringowy – za dodatkową opłatą, chętni uczestnicy będą mogli otrzymać wybrane materiały by samodzielnie zaproponować rozwiązania montażowe. Jeżeli będziesz aktywny na tym polu, twoje propozycja może pojawić się w filmie a Ty znajdziesz się w napisach pod hasłem montaż.
– możliwość uczestniczenia w montażu na podstawie otrzymanych materiałów
– osobista opinia na temat zaproponowanych przez Ciebie rozwiązań
– możliwość pojawienia się a napisach filmu, jeżeli Twoje propozycje montażowe zostaną wykorzystane

 

 

DLACZEGO TAK JEST SKONSTRUOWANY KURS

 

  1. To pierwszy na rynku polskim zapis wszystkich etapów prac montażowych nad filmem dokumentalnym. Możliwość poznania uwarunkowań dla większości decyzji montażowych. Aby można przeprowadzić ten proces, wybrałem materiał, który nie ma w tej chwili uwarunkowań producenckich – czyli nie ma terminu do kiedy trzeba skończyć nad nim prace, dzięki temu będę mógł w miarę swobodnie znaleźć czas na nagrywanie materiałów z kolejnych etapów prac.
  2. Będzie to praca “na żywo” – stąd w tej chwili nie jestem w stanie podać Ci żadnych danych liczbowych dotyczących ilości materiałów czy czasu trwania kursu.
  3. Moduł mentoringowy będzie dostępny tylko dla kilku osób, z względów czysto praktycznych. Nie będę w stanie poświęcić czasu na analizy zbyt wielu spływających do mnie propozycji montażowych.

KIEDY RUSZA KURS i ILE OSÓB MOŻE W NIM UCZESTNICZYĆ

Liczba obserwatorów jest nieograniczona.
Liczba osób, które uzyskają możliwość wykupienia modułu mentoringowego – będzie ograniczona do maksymalnie 8 osób.
Kurs rozpoczyna się już w lipcu.

ILE  KOSZTUJE UDZIAŁ W KURSIE

Do końca czerwca możesz wykupić udział w kursie za 180 złotych – wpłacając pieniądze na moją akcję crowdfundingową.

O montażu przy kawie – wyjątkowy i jedyny taki kurs on-line. from Paweł Makowski on Vimeo.